szesciolatek_w_szkole_sm25_przedszkole

Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec

Losowa fotografia

Historia placówki

Nasze przedszkole istnieje od 1979 roku. Prawie przez 3 lata była Przedszkolem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W marcu 1982 roku przekształcono placówkę w Przedszkole Państwowe. W okresie transformacji ustrojowej zmieniło nazwę na Przedszkole Publiczne. Organami bezpośrednio zarządzającymi przedszkolem jest Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców.
Pierwszym dyrektorem placówki była Pani Danuta Jankowska. Po jej odejściu stanowisko to objęła Pani Janina Kowalska a następnie Pani Krystyna Mańkowska. Od roku 2001 do dnia dzisiejszego stanowisko to piastuje Pani Joanna Michalska.
Na przestrzeni 24 lat przedszkole było placówką 5-o oddziałową, 4-o oddziałową a od stycznia 1991r objęliśmy edukacją również dzieci 6-o letnie, które korzystają z naszych usług bezpłatnie.
Przez kilka początkowych lat nasza placówka była przedszkolem ćwiczeń. Przyjmowała na hospitacje i praktyki słuchaczki ze Studium Wychowania Przedszkolnego. Jest to dla nas ogromnym zaszczytem, że wielu nauczycieli przedszkoli zdobywało pod kierunkiem naszych wychowawców swoje umiejętności i rozwijało kompetencje.

Zawsze byliśmy i do tej pory jesteśmy placówką otwartą. Nasze nauczycielki prowadziły zajęcia na zebraniach samodokształcających, byliśmy gospodarzami wielu narad dyrektorów. Od kilku lat jesteśmy organizatorami Przeglądów Widowisk Zimowych, w których uczestniczą dzieci z przedszkoli osiedlowych. Cieszy nas fakt, iż na przestrzeni lat dobrze układała i układa się współpraca z władzami lokalnymi, środowiskiem a także z rodzicami.
Za to serdecznie dziękujemy!
Pisząc o historii naszego przedszkola warto nadmienić, iż większość personelu jest tutaj od samego początku. Nie dziwi więc, że traktujemy nasze przedszkole jak drugi dom i chcemy, aby tak traktowały go dzieci i rodzice.
Kiedy w 2000 roku nasza placówka zaczęła realizować Program Edukacji Regionalnej nie przypuszczaliśmy wówczas, iż stanie się on priorytetem naszej pracy wychowawczo - dydaktycznej.
W dobie globalizacji przynależność do środowiska lokalnego odgrywa rolę istotną. Dzięki poznawaniu, kultywowaniu tradycji regionalnych uczymy nasze dzieci miłości do Ziemi Kujawskiej, do tradycji naszych przodków.
W związku z prężną realizacją zadań edukacji regionalnej, pełną akceptacją rodziców, wystąpiłyśmy z wnioskiem o nadanie imienia placówce "Kujawska Przystań" Imię kojarzące się z regionem Kujaw, z miejscem spokojnym, bezpiecznym, rodzinnym, nasze przedszkole otrzymało dnia 05. 06. 2003 roku. Nasze dzieci czują się Kujawiakami, dobrze rozumieją przynależność z regionem, a jednocześnie otwarci są na inne społeczności regionalne i kulturowe.
W roku 2004 nasze przedszkole na deskach Teatru Impresaryjnego we Włocławku obchodziło swoje 25-o lecie. Dołożymy wszelkich starań, abyśmy mogli jako placówka oświatowa świętować kolejne jubileusze.